"شـیـریـنـی بـرنـجـک "

یکی از شیرینیهای سنتی شمالی (مازندرانی) هست.

برای درست کردن آن باید برنج را از نوع مرغوب انتخاب و آن را از قبل آماده کنیم که معمولاً در هوای گرم تابستان این کار را انجام می دهیم تا برنج زود خشک شود.

1 کیلو برنج را خوب میشوئیم و مانند روش آبکش کردن "ولــی کـمـی نـرمـتـر " آنـرا آماده می کنیم، آن را در آبـکش میریزیم و با آب سـرد فراوان سعی می کنیم تا کاملاً نشاسته برنج را بگیریم،بمدت 1 ساعت در آبکش می گذاریم تا آب اضافه آن بیرون رود .در صورت تمایل در این مرحله مقداری را با مقدار کمی رنگهای خوراکی مخلوط می کنیم.سپس آنرا برروی پارچه از نوع ظریف سفید رنگ که داخل سینی قرار داده ایم پهن می کنیم تا در آفتاب کا ملاً خشک شود .

طرز تهیه: 1 پـیـمانه برنج خشک آماده شده ، روغن فراوان را داخل کاسه لعابی می ریزیم و یک عدد صافی فلزی که بتوان داخل کاسه روغن کاملاً قالب شود قرار می دهیم.بعد از داغ شدن روغن یک قاشق از برنج را داخل صافی می ریزیم .در این مرحله برنج باید بخوبی پف کند.سریع صافی را بیرون آورده و برنج پفی را روی دستمال کا غذی میریزیم تا روغن اضافی کشیده شود.به این ترتیب بقیه برنج را پفی می کنیم.

2 پیمانه شکر را با 1 پیمانه آب روی حرارت ملایم بمدت 20 دقیقه جوشانده تا شکر قوام بیاد.1 قاشق آبلیمو می ریزیم،یرنج پفی آماده را داخل آن می ریزیم وکاملاً مخلوط می کنیم وداخل سینی چرب شده پهن می کنیم ،بعد از 5 دقیقه برش مربع یا لوزی شکل می دهیم.

+ نوشته شده در  ساعت   توسط یک مادر  |